🇺🇦 Ми працюємо: ПН-ПТ: 09:00-18:00 (Київ) Telegram Viber WhatsApp
Київ / Одеса (Україна):+38-098-887-05-49

Зміст:

Вступ: Багатомовність у WordPress та її переваги

З постійним зростанням інтернету та розширенням глобальних ринків багатомовність стає одним із ключових аспектів успішних веб-сайтів. Створення багатомовного сайту на WordPress дозволяє залучити більше користувачів, покращити досвід користувача і підвищити охоплення аудиторії. У цій статті ми розглянемо переваги багатомовності для вашого сайту WordPress і представимо ТОП-10 плагінів, які допоможуть автоматично перекласти сайт іншими мовами.

Кращі плагіни мультимовності WordPress 2023. Як автоматично перекласти сайт іншими мовами?

Кращі плагіни мультимовності WordPress 2023. Як автоматично перекласти сайт іншими мовами?

Переваги багатомовності в WordPress:

 1. Збільшення охоплення аудиторії: Багатомовний сайт приваблює користувачів з різних країн та культур, збільшуючи потенційну аудиторію та ринок для ваших продуктів та послуг.
 2. Підвищення конверсії та продажів: Надання інформації рідною мовою відвідувачів спрощує розуміння та збільшує довіру до вашого сайту, що в свою чергу може призвести до збільшення конверсії та продажу.
 3. Покращення власного досвіду: Багатомовний сайт надає більш глибокий і особистий власний досвід, оскільки відвідувачі можуть легко знайти і зрозуміти інформацію своєю рідною мовою.
 4. Перевага перед конкурентами: Наявність сайту кількома мовами може стати значною конкурентною перевагою, виділяючи ваш бізнес серед інших та збільшуючи вашу видимість на міжнародному рівні.
 5. Підвищення SEO та видимості: Багатомовний сайт також покращує видимість у пошукових системах, оскільки він індексується для кожної мови окремо, що призводить до підвищення органічного трафіку та рейтингу у результатах пошуку.

Тепер, коли ми розглянули переваги багатомовності для вашого сайту WordPress, давайте розглянемо ТОП-10 плагінів, які допоможуть автоматично перекласти сайт іншими мовами, спрощуючи процес локалізації та управління контентом.

Плагін WPML: Потужний та гнучкий інструмент для багатомовних сайтів на WordPress

Перейти на сайт розробника WPML.ORG
WPML (WordPress Multilingual Plugin) є одним із найпопулярніших і найпотужніших плагінів для створення багатомовних сайтів на WordPress. Він пропонує широкий спектр функцій та інструментів, які дозволяють вам легко перекласти та керувати контентом на вашому сайті. WPML є комерційним плагіном з підтримкою та оновленнями, що робить його ідеальним вибором для професійних розробників та власників сайтів.

Основні особливості WPML:

 1. Підтримка автоматичного перекладу: WPML підтримує автоматичний переклад через різні сервіси, такі як Google Translate та DeepL, що дозволяє швидко перекласти контент на кілька мов.
 2. Сумісність з темами та плагінами: WPML забезпечує повну сумісність з більшістю популярних тем та плагінів WordPress, що спрощує інтеграцію багатомовності у ваш поточний сайт.
 3. Керування перекладами: WPML дозволяє керувати перекладами через зручний інтерфейс, де можна призначати перекладачів, відстежувати статус перекладів і синхронізувати контент між мовами.
 4. Підтримка медіафайлів та атрибутів: WPML надає можливість перекладати медіафайли, такі як зображення та відео, а також атрибути товарів для сайтів електронної комерції.
 5. SEO-оптимізація: WPML створює SEO-дружні URL-адреси для кожної мови та дозволяє налаштувати метатеги для оптимізації пошукової видимості вашого сайту всіма мовами.
 6. Гнучка настройка мовних параметрів: WPML пропонує гнучкі опції для вибору мови за замовчуванням, автоматичного визначення мови відвідувача та відображення перемикача мов на вашому сайті.

В цілому, WPML є потужним та гнучким інструментом для створення багатомовних сайтів на WordPress, який забезпечує широкий спектр функцій та інструментів для зручного керування перекладами та локалізації контенту.

Плагін TranslatePress: Візуальний редактор перекладу з автоматичною функцією для WordPress

Перейти на сайт розробника translatepress.com

TranslatePress є інтуїтивно зрозумілим та простим у використанні плагіном для багатомовних сайтів на WordPress. Один із ключових аспектів TranslatePress полягає в тому, що він пропонує візуальний редактор для перекладу контенту вашого сайту, що дозволяє бачити зміни в реальному часі та спрощує процес перекладу.

Основні особливості TranslatePress:

 1. Візуальний редактор перекладу: TranslatePress пропонує інтуїтивний візуальний редактор, який дозволяє перекладати контент вашого сайту, бачачи зміни в реальному часі, що робить процес перекладу швидким і простим.
 2. Підтримка автоматичного перекладу: TranslatePress підтримує автоматичний переклад через Google Translate або DeepL, що дозволяє швидко перевести весь контент сайту на вибрані мови.
 3. Ручне покращення перекладів: Після автоматичного перекладу ви можете вручну відредагувати та покращити переклади за допомогою візуального редактора, що забезпечує більш високу якість контенту іншими мовами.
 4. Сумісність із темами та плагінами: TranslatePress повністю сумісний з більшістю популярних тем та плагінів WordPress, що спрощує інтеграцію багатомовності у ваш поточний сайт.
 5. SEO-оптимізація: TranslatePress генерує SEO-дружні URL-адреси для кожної мови та дозволяє налаштувати метатеги для оптимізації пошукової видимості вашого сайту всіма мовами.
 6. Гнучка настройка мовних параметрів: TranslatePress пропонує різні опції для вибору мови за замовчуванням, автоматичного визначення мови відвідувача та налаштування перемикача мов на вашому сайті.

Загалом TranslatePress є відмінним інструментом для створення багатомовних сайтів на WordPress завдяки своєму візуальному редактору та автоматичній функції перекладу. Цей плагін підходить як для новачків, так і для досвідчених розробників, які шукають простого та ефективного рішення для локалізації контенту.

Плагін Polylang: Простий та ефективний плагін для створення багатомовного контенту WordPress

Перейти на сайт розробника polylang.pro

Polylang - це ще один популярний плагін для створення багатомовних сайтів на WordPress, який відрізняється своєю простотою та ефективністю. Polylang пропонує інтуїтивний інтерфейс для керування мовами та перекладами контенту, що робить його ідеальним вибором для початківців розробників та власників сайтів.

Основні особливості Polylang:

 1. Простота використання: Polylang має інтуїтивний інтерфейс, який дозволяє легко додавати мови та керувати перекладами контенту на вашому сайті.
 2. Ручний переклад контенту: Polylang дозволяє створювати та керувати перекладами контенту вручну, що забезпечує високу якість перекладу та контроль над багатомовним контентом.
 3. Сумісність із темами та плагінами: Polylang сумісний з більшістю популярних тем та плагінів WordPress, що спрощує інтеграцію багатомовності у ваш поточний сайт.
 4. Підтримка медіафайлів та категорій: Polylang дозволяє перекладати медіафайли, такі як зображення та відео, а також категорії, мітки та інші таксономії.
 5. SEO-оптимізація: Polylang створює SEO-дружні URL-адреси для кожної мови та підтримує налаштування метатегів для оптимізації пошукової видимості вашого сайту всіма мовами.
 6. Гнучка настройка мовних параметрів: Polylang пропонує різні опції для вибору мови за замовчуванням, автоматичного визначення мови відвідувача та налаштування перемикача мов на вашому сайті.

Polylang є відмінним вибором для тих, хто шукає простий та ефективний плагін для створення багатомовного контенту на WordPress. Він пропонує інтуїтивний інтерфейс та гнучкі налаштування, які дозволяють легко керувати мовами та перекладами на вашому сайті. Однак слід врахувати, що Polylang не пропонує вбудованої підтримки автоматичного перекладу, що може вимагати використання додаткових інструментів або сервісів для автоматизації

Плагін GTranslate: Глобальний переклад за допомогою Google Translate для WordPress

Перейти на сайт розробника gtranslate.io

GTranslate – це простий та зручний плагін для WordPress, який дозволяє легко додати багатомовність на ваш сайт з використанням сервісу автоматичного перекладу Google Translate. Цей плагін підходить для тих, хто шукає швидке та доступне рішення для перекладу сайту кількома мовами без необхідності вручну перекладати кожну сторінку.

Основні особливості GTranslate:

 1. Автоматичний переклад: GTranslate використовує сервіс Google Translate для автоматичного перекладу контенту вашого сайту вибраними мовами, що дозволяє швидко і легко локалізувати ваш сайт.
 2. Підтримка багатьох мов: GTranslate підтримує більше 100 мов, що забезпечує широке охоплення аудиторії та глобальну доступність вашого сайту.
 3. Проста інтеграція: GTranslate легко інтегрується з вашим сайтом WordPress, і його налаштування займає всього кілька хвилин. Просто встановіть плагін, виберіть мови та додайте віджет перемикача мов на ваш сайт.
 4. Ручне покращення перекладів: Хоча GTranslate базується на автоматичному перекладі, ви також можете вручну відредагувати та покращити переклади для підвищення якості багатомовного контенту.
 5. SEO-оптимізація: GTranslate створює SEO-дружні URL-адреси для кожної мови та підтримує налаштування метатегів для оптимізації пошукової видимості вашого сайту всіма мовами.
 6. Безкоштовна та платна версія: GTranslate доступний у безкоштовній версії з базовими функціями та платній версії з додатковими можливостями, такими як підтримка багатомовних сайтів електронної комерції та інтеграція з Google Analytics.

GTranslate є зручним та доступним рішенням для створення багатомовних сайтів на WordPress з використанням сервісу автоматичного перекладу Google Translate. Цей плагін підходить для тих, хто хоче швидко і без особливих зусиль перекласти свій сайт кількома мовами.

Плагін MultilingualPress: Організація багатомовних сайтів у мережі WordPress

Перейти на сайт розробника multilingualpress.org

MultilingualPress - це потужний плагін для WordPress, який дозволяє створювати багатомовні сайти в рамках мережі WordPress (WordPress Multisite). Він ідеально підходить для тих, хто хоче керувати кількома сайтами різними мовами за допомогою єдиної платформи та легко синхронізувати контент між цими сайтами.

Основні особливості MultilingualPress:

 1. Використання WordPress Multisite: MultilingualPress використовує функціональність мережі WordPress для створення багатомовних сайтів, що забезпечує високу гнучкість та контроль за кожним мовним сайтом.
 2. Окремі сайти для кожної мови: MultilingualPress створює окремий сайт для кожної мови в рамках вашої мережі WordPress, що дозволяє керувати контентом, темами та плагінами для кожної мови індивідуально.
 3. Автоматична синхронізація контенту: MultilingualPress автоматично синхронізує контент між різними мовними сайтами, що полегшує керування перекладами та актуалізацію контенту всіма мовами.
 4. Ручний переклад контенту: MultilingualPress дозволяє створювати та керувати перекладами контенту вручну, що забезпечує високу якість перекладу та контроль над багатомовним контентом.
 5. Сумісність з темами та плагінами: MultilingualPress сумісний з більшістю популярних тем та плагінів WordPress, що спрощує інтеграцію багатомовності у ваш поточний сайт.
 6. SEO-оптимізація: MultilingualPress створює SEO-дружні URL-адреси для кожної мови та підтримує налаштування метатегів для оптимізації пошукової видимості вашого сайту всіма мовами.

MultilingualPress є потужним та гнучким інструментом для створення багатомовних сайтів на платформі WordPress Multisite. Цей плагін підходить для досвідчених розробників та власників сайтів, яким потрібне керування кількома мовними сайтами за допомогою єдиної платформи та синхронізації контенту між ними.

Інші плагіни для перекладу WordPress: Weglot, Lingotek Translation, qTranslate X, Loco Translate

На додаток до вже згаданих плагінів, існує ще кілька плагінів для перекладу WordPress, які пропонують різні функції та можливості. Ось короткий огляд деяких із них:

 1. Weglot: Weglot — це хмарний переклад, який пропонує інтеграцію з WordPress через плагін. Він забезпечує автоматичне переведення контенту, а також можливість ручного редагування перекладів. Weglot підтримує понад 100 мов та має SEO-оптимізовані URL-адреси для кожної мови.
 2. Lingotek Translation: Lingotek Translation - це плагін, який інтегрується з хмарним перекладом сервісу Lingotek. Він пропонує автоматичний переклад, ручний переклад та керування професійними перекладачами прямо з вашої панелі керування WordPress. Lingotek також підтримує багатомовний SEO та інтеграцію з Google Analytics.
 3. qTranslate X: qTranslate X — це плагін, який пропонує ручний переклад контенту кількома мовами з використанням інтуїтивного інтерфейсу. Він підтримує створення багатомовних постів, сторінок, віджетів та меню. qTranslate X також пропонує SEO-оптимізацію для кожної мови та інтеграцію з іншими плагінами.
 4. Loco Translate: Loco Translate – це плагін, який дозволяє вам редагувати файли перекладу (.po та .mo) прямо з вашої панелі керування WordPress. Цей плагін ідеальний для перекладу тем і плагінів, але може бути не таким зручним для перекладу контенту, як інші згадані рішення.

Кожен із цих плагінів пропонує свої унікальні можливості та підходи до багатомовності у WordPress. Ваш вибір залежить від ваших вимог, досвіду та переваг. Розгляньте можливості кожного плагіна та виберіть той, який найкраще відповідає вашим потребам та очікуванням.

Використання Google Translate API для автоматичного перекладу сайту на WordPress

https://cloud.google.com/translate

Для використання API перекладу Google Translate для автоматичного перекладу сайту WordPress вам потрібно інтегрувати API з вашим сайтом або використовувати існуючий плагін, який підтримує Google Translate. Ось кроки, які вам потрібно виконати, щоб використовувати Google Translate API для автоматичного переведення вашого сайту на WordPress:

 1. Отримайте API-ключ Google Translate: Перейдіть на сайт Google Cloud Platform (https://cloud.google.com/translate) та зареєструйтесь для отримання API-ключа. Вам буде потрібно обліковий запис Google, і ви повинні включити сервіс Google Translate API у вашому проекті.
 2. Виберіть відповідний плагін або інтеграцію: Деякі плагіни багатомовності WordPress, такі як GTranslate або TranslatePress, підтримують інтеграцію з Google Translate. Встановіть один із цих плагінів, якщо ви хочете використовувати Google Translate для автоматичного перекладу вашого сайту.
 3. Налаштуйте плагін: У налаштуваннях плагіна багатомовності вкажіть API-ключ Google Translate і виберіть мови, якими ви хочете перекласти ваш сайт.
 4. Автоматичний переклад контенту: Після налаштування плагіна та інтеграції з Google Translate ваш контент буде автоматично переведений на вибрані мови. У деяких випадках вам може знадобитися вручну запустити процес перекладу для окремих сторінок або постів.
 5. Редагування та покращення перекладів: Хоча автоматичний переклад за допомогою Google Translate зазвичай забезпечує прийнятну якість, ви можете відредагувати та покращити переклади вручну, використовуючи функції плагіна багатомовності.
 6. SEO та багатомовні URL: Не забудьте налаштувати SEO-дружні URL-адреси для кожної мови та оптимізувати метатеги для покращення видимості вашого сайту у пошукових системах усіма мовами.

Використання API перекладу Google Translate може спростити процес створення багатомовного сайту на WordPress. Однак врахуйте, що використання Google Translate API може бути платним залежно від обсягу переказу та вашого тарифного плану.

Використання API перекладу DeepL для автоматичного перекладу сайту на WordPress

https://www.deepl.com/

Використання API перекладу, таких як DeepL, може бути чудовим способом автоматичного перекладу контенту вашого сайту WordPress. Щоб це зробити, вам потрібно інтегрувати API DeepL з вашим сайтом або використовувати існуючий плагін, який підтримує DeepL.

Ось кроки, які вам потрібно виконати, щоб використовувати API перекладу DeepL для автоматичного перекладу вашого сайту на WordPress:

 1. Зареєструйтесь на DeepL та отримайте API-ключ: Перейдіть на сайт DeepL (https://www.deepl.com/) та зареєструйтесь для отримання API-ключа. Цей ключ буде потрібний для доступу до сервісу перекладу DeepL.
 2. Виберіть потрібний плагін або інтеграцію: Деякі плагіни багатомовності WordPress, такі як TranslatePress або WPML, підтримують інтеграцію з DeepL. Встановіть один із цих плагінів, якщо ви хочете використовувати DeepL для автоматичного перекладу вашого сайту.
 3. Налаштуйте плагін: У налаштуваннях плагіна багатомовності вкажіть API-ключ DeepL і виберіть мови, якими ви хочете перекласти ваш сайт.
 4. Автоматичний переклад контенту: Після налаштування плагіна та інтеграції з DeepL ваш контент буде автоматично переведений на вибрані мови. У деяких випадках вам може знадобитися вручну запустити процес перекладу для окремих сторінок або постів.
 5. Редагування та покращення перекладів: Хоча автоматичний переклад за допомогою DeepL зазвичай забезпечує гарну якість, ви можете відредагувати та покращити переклади вручну, використовуючи функції плагіна багатомовності.
 6. SEO та багатомовні URL: Не забудьте налаштувати SEO-дружні URL-адреси для кожної мови та оптимізувати метатеги для покращення видимості вашого сайту у пошукових системах усіма мовами.

Використання API перекладу, таких як DeepL, може спростити процес створення багатомовного сайту на WordPress і забезпечити високу якість перекладу. Проте врахуйте, що використання API DeepL може бути платним залежно від обсягу переказу та тарифного плану.

Порівняння та вибір кращого плагіна мультимовності для вашого WordPress сайту

У таблиці нижче наведено порівняння основних функцій та характеристик популярних плагінів мультимовності для WordPress. Це допоможе вам вибрати найкращий плагін, що відповідає потребам вашого сайту.

Плагін Автоматичний переклад Ручний переклад Візуальний редактор Інтеграція з DeepL Багатомовний SEO Сумісність з темами та плагінами Ціна
WPML Так Так Ні Так Так Висока Платний
TranslatePress Так Так Так Так Так Висока Безкоштовний*
Polylang Ні Так Ні Ні Так Висока Безкоштовний*
GTranslate Так Так Ні Ні Так Висока Безкоштовний*
MultilingualPress Ні Так Ні Ні Так Висока Платний
Weglot Так Так Ні Так Так Висока Платний
Lingotek Так Так Ні Ні Так Висока Платний
qTranslate X Ні Так Ні Ні Так Середня Безкоштовний
Loco Translate Ні Так Ні Ні Ні Висока Безкоштовний

*Безкоштовний: пропонує базову версію безкоштовно, але має додаткові функції та можливості у платній версії (преміум).

ТОП25 найпопулярніших мов світу

Ось ТОП-25 мов світу в порядку зменшення за кількістю носіїв згідно з останніми доступними даними:

Ранг Мова Число носіїв (приблизно)
1 Китайський (мандарин) 1,311 мільярда
2 Іспанська 460 мільйонів
3 Англійська 379 мільйонів
4 Хінді 341 мільйонів
5 Арабська 315 мільйонів
6 Бенгальська 228 мільйонів
7 Португальська 221 мільйон
8 Українська 154 мільйони
9 Японська 128 мільйонів
10 Німецька 129 мільйонів
11 Південно-Корейський 77 мільйонів
12 Французька 77 мільйонів
13 Яванська 75 мільйонів
14 Телугу 74 мільйони
15 Маратхі 73 мільйони
16 В'єтнамська 73 мільйони
17 Турецька 71 мільйон
18 Тамільська 68 мільйонів
19 Урду 68 мільйонів
20 Італійська 64 мільйони
21 Гужараті 61 мільйон
22 Польська 46 мільйонів
23 Український 45 мільйонів
24 Малайська 44 мільйони
25 Тайська 44 мільйони

Висновок: Створення багатомовного контенту за допомогою автоматичного перекладу

При виборі плагіна мультимовності для вашого сайту на WordPress враховуйте свої потреби та переваги. Якщо вам потрібний автоматичний переклад з інтеграцією DeepL, розгляньте такі плагіни як WPML або TranslatePress. Якщо вам важлива простота використання і ви надаєте перевагу ручному перекладу, Polylang або qTranslate X можуть бути відмінним вибором. У кожного плагіна є свої особливості та переваги, тому вибирайте той, який найкраще відповідає вашим вимогам.


Про автора - Вадим Стеблінський

Українська