🇺🇦 Ми працюємо: ПН-ПТ: 09:00-18:00 (Київ) Telegram Viber WhatsApp
Київ / Одеса (Україна):+38-098-887-05-49

З кожним роком конкуренція серед закладів громадського харчування в Україні стає дедалі гострішою. Тому актуальність якісної реклами незаперечна. Агентство інтернет-маркетингу StarMarketing готове поділитися ключовими стратегіями та інструментами для успішного просування вашого закладу в онлайн-просторі.

Таблиця маркетингових інструментів для просування кав'ярні, ресторану, кафе на прикладі Києва

ІнструментЦінаОхопленняЕфективністьОпис
Google Ads10 грн./клік50,000ВисокаКонтекстна реклама для залучення відвідувачів на сайт або для замовлень через інтернет.
Facebook Ads5 грн./клік100,000СередняРеклама в соцмережі, можливість таргетингу за демографією, інтересами та поведінкою.
Instagram Ads6 грн./клік80,000СередняРеклама в соцмережі з акцентом на візуальний контент. Таргетинг аналогічний Facebook.
Зовнішня реклама10,000 грн./місяцьвід 5,000
до 300,000
НизькаБілборди, світлові короби та інші формати на вулицях Києва.
Радіо5,000 грн./ролик100,000НизькаРекламні ролики на популярних радіостанціях Києва.
Співпраця з блогерамиВід 2,000 грн./постЗалежить від блогераЗалежить від блогераРеклама вашого закладу в популярних блогах або на YouTube.
Google My BusinessБезкоштовноЗалежить від пошукових запитівВисокаЛокальна оптимізація для залучення клієнтів через пошук і карти Google.

Цільова аудиторія ресторану, кафе, кав'ярні: знайте свого клієнта

Перед тим як розпочати рекламну кампанію, визначте, хто є вашим цільовим клієнтом. Жителі міста? Туристи? Молодь чи бізнес-спільнота? Розуміння вашої цільової аудиторії дасть змогу сфокусувати рекламні зусилля.

Цільова аудиторія ресторану, кафе, кав'ярні в Києві, Україна: знайте свого клієнта

Знання і розуміння своєї цільової аудиторії є ключем до успішного ведення бізнесу в будь-якій сфері, включно з гастрономічною. Розглянемо потенційну цільову аудиторію ресторанів, кафе і кав'ярень у Києві.

1. Молодь (18-30 років):

 • Опис: Студенти, молоді фахівці, активні користувачі соціальних мереж.
 • Уподобання: Трендові місця, інстаграмні інтер'єри, доступні ціни, швидкий Wi-Fi.
 • Мотивація: Спілкування, проведення часу з друзями, фотосесії для соцмереж.

2. бізнес-аудиторія (30-50 років):

 • Опис: Працівники офісів, менеджери, підприємці.
 • Уподобання: Якісний обід, комфортні умови для ділових зустрічей, високошвидкісний Wi-Fi.
 • Мотивація: Ділові обіди, відпочинок після робочого дня.

3. Сім'ї з дітьми:

 • Опис: Батьки з дітьми різного віку.
 • Уподобання: Дитяче меню, ігрові зони, безпека та комфорт для дітей.
 • Мотивація: Сімейні вечері, святкування днів народження.

4. туристи та іноземні гості:

 • Опис: Приїжджі до Києва туристи, делегації, бізнесмени.
 • Уподобання: Національна українська кухня, зручне розташування, інформація та меню англійською мовою.
 • Мотивація: Познайомитися з культурою і кухнею України, провести час у комфортній обстановці.

5. Люди похилого віку (60+ років):

 • Опис: Пенсіонери, постійні жителі міста.
 • Уподобання: Класичні страви, спокійна атмосфера, знижки для пенсіонерів.
 • Мотивація: Відпочинок, спілкування з друзями, святкування сімейних урочистостей.


Щоб залучати й утримувати клієнтів, власникам закладів важливо розуміти їхні потреби, вподобання та мотивацію. Це дасть змогу створити унікальну пропозицію для кожної з груп і збільшити лояльність клієнтів.

Зовнішня реклама як базова реклама кафе, ресторанів і кав'ярень

Незважаючи на зростаючу популярність онлайн-реклами, зовнішня реклама продовжує залишатися одним із найефективніших способів привернення уваги до вашого закладу. Від класичних білбордів до креативних рекламних інсталяцій - в Україні є безліч варіантів для просування вашого кафе чи ресторану.

1. білборди та плакати: Ці формати зовнішньої реклами відмінно підходять для демонстрації ваших страв, акцій або подій. Розміщення на ключових транспортних магістралях або поблизу вашого закладу може значно збільшити потік відвідувачів.

2. Світлові коробиРозміщені біля входу до вашого закладу або на фасаді будівлі, вони привертають увагу в темний час доби і створюють затишну атмосферу.

3. оформлення фасаду: Креативне та привабливе оформлення фасаду вашого закладу може стати чудовим рекламним інструментом. Не варто забувати і про інформаційні стенди або меню на вулиці.

4. Брендування транспортуРеклама на автобусах, таксі або корпоративному транспорті кафе може стати додатковим каналом привернення уваги потенційних клієнтів.

5. Сезонні акції: Використовуйте зовнішню рекламу для реклами сезонних пропозицій або акцій - наприклад, літні веранди або новорічні корпоративи.

6. Взаємодія з громадськими місцямиРеклама в парках, на пляжах або біля місць відпочинку може привернути до вас тих, хто шукає місце для відпочинку або перекусу.

Висновок щодо зовнішньої реклами для кафе ресторанів і кав'ярень: Зовнішня реклама не тільки підвищує впізнаваність вашого бренду, а й сприяє формуванню позитивного іміджу серед потенційних клієнтів. Правильно обраний формат і місце розміщення можуть зробити ваше рекламне повідомлення найбільш ефективним. Не забувайте комбінувати зовнішню рекламу з іншими каналами просування для максимального охоплення аудиторії.

Google My Business і локальне SEO для ресторанів, кафе та кав'ярень

Google My Business (GMB) - це безкоштовний інструмент, який дає змогу підприємствам, особливо тим, що надають послуги в певних географічних регіонах, відображати інформацію про свій бізнес у результатах пошуку Google та на картах Google Maps. Для закладів громадського харчування, таких як ресторани, кафе та кав'ярні, налаштування та оптимізація GMB може бути ключовим кроком у локальному SEO.

Особливості просування ресторанів, кафе, кав'ярень у Google My Business:

1. Повна і точна інформація: Переконайтеся, що всі дані - від адреси та телефону до годин роботи - заповнені правильно. Також додайте якісні фотографії інтер'єру, екстер'єру, страв і напоїв.

2. Відгуки: Відгуки відіграють величезну роль у рейтингу GMB. Заохочуйте задоволених клієнтів залишати позитивні відгуки. Регулярно перевіряйте нові відгуки та відповідайте на них, навіть якщо вони негативні - це покаже вашу зацікавленість і відповідальність.

3. Публікації: Використовуйте функцію публікацій у GMB, щоб розповісти про майбутні акції, спеціальні пропозиції або заходи.

4. Категорії: Виберіть найбільш підходящі категорії для вашого закладу. Це допоможе Google розуміти, який вид послуг ви надаєте.

5. АтрибутиДодайте спеціальні атрибути, як-от "Wi-Fi", "тераса", "жива музика" тощо, щоб дати потенційним клієнтам більше інформації про те, що очікує їх у вашому закладі.

6. Події та акції: Регулярно оновлюйте інформацію про події та акції, що проводяться у вашому закладі. Це збільшить вашу видимість і приверне більше відвідувачів.

7. Бронювання столиківЯкщо ваша система бронювання сумісна з Google, інтегруйте її. Це дозволить клієнтам легко бронювати столик прямо з картки GMB.

8. Віртуальні тури: Додавання 3D-туру по вашому закладу може значно збільшити інтерес до нього і допомогти виділитися серед конкурентів.

Google My Business - це потужний інструмент для локального SEO, особливо для закладів громадського харчування. Він дає змогу не лише надати потенційним клієнтам усю необхідну інформацію про ваш заклад, а й покращити його видимість у результатах пошуку Google.

Соціальні мережі: взаємодія та залучення для кафе і ресторанів в Україні

Соціальні мережі, особливо Instagram і Facebook, стали невід'ємною частиною стратегії маркетингу для ресторанного бізнесу. В умовах жорсткої конкуренції та високих вимог клієнтів якісний контент у соціальних мережах може істотно підвищити привабливість закладу.

1. Візуальний контент:

 • Instagram: Ця платформа заснована на візуальному контенті. Якісні, апетитні фотографії та відео страв, інтер'єру, а також клієнтів, які насолоджуються обідом або вечерею, роблять акаунт привабливим для потенційних відвідувачів.
 • Facebook: Хоча у Facebook більше уваги приділяється текстовому контенту, візуалізація також відіграє важливу роль. Відео, фотоальбоми подій або нових страв можуть підвищити рівень залученості аудиторії.
 • TikTok: відносно нова платформа з великими охопленнями вимагає більше уваги до монтажу та якості контенту і частоти публікацій. Весь контент у відеоформаті.

2. акції та спеціальні пропозиції: Публікація акцій, знижок і спеціальних пропозицій мотивує підписників відвідувати ваш заклад. Ексклюзивні пропозиції для підписників соціальних мереж можуть також збільшити число followers.

3. Взаємодія з аудиторією:

 • Відгуки та коментарі: Регулярно відповідайте на коментарі та відгуки, показуючи, що цінуєте думку клієнтів.
 • Опитування і голосування: Це чудовий спосіб дізнатися вподобання аудиторії, а також залучити її до взаємодії з брендом.

4. інфлюенсери та блогери: Співпраця з популярними блогерами та інфлюенсерами може значно розширити охоплення вашого закладу. Їхні рекомендації можуть залучити нову аудиторію.

5. Прямі ефіри та історії: Вони дають змогу підтримувати інтерес аудиторії до вашого бренду, розповісти про новинки меню, провести екскурсію кухнею або дати слово шеф-кухарю.

6. Події та заходиАнонсуйте в соціальних мережах усі заходи, що проходять у вашому закладі. Це може бути майстер-клас із приготування страв, тематичний вечір або жива музика.

Висновок: Соціальні мережі надають унікальну можливість для взаємодії з поточними та потенційними клієнтами. Правильна стратегія просування в Instagram і Facebook може стати ключем до успішного розвитку ресторанного бізнесу в Україні.

Контекстна реклама: швидкий результат

Контекстна реклама - це один із найефективніших інструментів для моментального привернення уваги потенційних клієнтів. Для закладів громадського харчування, таких як кафе, ресторани та кав'ярні, це особливо актуально. Люди, які шукали місце для відпочинку або бізнес-ланчу, часто ухвалюють рішення на основі того, що бачать у результатах пошуку або в стрічці соціальних мереж.

Google Ads: переваги та особливості для закладів громадського харчування

 • Миттєва видимість: Ваш заклад може зайняти топову позицію в результатах пошуку відразу після запуску рекламної кампанії.
 • Цільова аудиторіяМожна налаштувати рекламу так, щоб вона відображалася тільки для людей, які шукають певні страви, типи закладів або навіть на основі геолокації.
 • Оплата за клік (PPC): Ви платите тільки за фактичні переходи на ваш сайт або дзвінки.

Грамотне налаштування і сегментація аудиторії Для досягнення максимального ROI важливо правильно налаштувати контекстну рекламу:

 • Ключові слова: Використовуйте точні та релевантні запити, які відповідають вашій пропозиції.
 • Ретаргетинг: Налаштуйте рекламу так, щоб вона знову показувалася користувачам, які вже відвідували ваш сайт.
 • А/Б тестування: Регулярно тестуйте різні оголошення, щоб визначити, яке з них найефективніше.

Контекстна реклама, правильно налаштована й орієнтована на цільову аудиторію, може принести швидкі результати, які можна виміряти, для кафе, ресторанів і кав'ярень у Києві та Україні. Основний акцент слід робити на якість контенту, його релевантність і грамотну сегментацію аудиторії для досягнення максимального повернення інвестицій.

Інфлюенсер-маркетинг + Реклама в місцевих ЗМІ та на радіо

Реклама кави в інсті

Співпраця з відомими блогерами та медійними особистостями може істотно підвищити впізнаваність вашого закладу і залучити нову аудиторію.

Не варто забувати про класичну рекламу. Розміщення роликів або статей у популярних місцевих ЗМІ та на радіо посилить загальний рекламний ефект.

Портфоліо StarMarketing з просування ресторанів, кафе, кав'ярень і служб доставки їжі


Детальніше про послугу реклами ресторанів, кафе, кав'ярень і служб доставки їжі тут

Висновки: вимірюйте й оптимізуйте

Використовуйте інструменти аналітики, як-от Фіз. облік клієнтів, Google Analytics і Facebook Insights, щоб розуміти, які джерела і методи реклами найефективніші.

Просування закладу громадського харчування в Україні вимагає комплексного підходу і глибокого розуміння особливостей ринку. Агентство інтернет-маркетингу StarMarketing готове стати вашим надійним партнером на шляху до успіху вашого бізнесу.


Про автора - Вадим Стеблінський

Українська