ПН-ПТ: 09:00-18:00 (Київ)
Київ/Одеса (Україна):+38-098-887-05-49
Лос-Анджелес (США): +1-323-672-34-27

Ваша заявка успешно отправлена. Мы свяжемся с
Вами в ближайшее время.


З 1 січня 2022 року реклама у Facebook, Instagram, Tiktok, Google та низці інших компаній обкладатиметься податком у 20%.


Хто платитиме?

Цей податок є обов’язковим для всіх рекламодавців, у яких адресою вказана «Україна» і хто самостійно додав номер платника ПДВ до свого рекламного облікового запису. Але, якщо рекламодавець — юридична особа або приватний підприємець, який сплачує ПДВ відповідно до Податкового кодексу України, то компанії не додаватимуть 20% до послуг, що купуються.

Йти до банку або заповнювати документи не потрібно – площадки самі сплачують ПДВ, додаючи ці 20% до чеку на рекламу. Будьте уважні, з початку року всі витрати на рекламу зростуть.

Якщо ви розміщуєте рекламу на своїй сторінці (паблік, сайт), то цей податок платити не потрібно. Також цей податок не ставитиметься до копірайтерів та дизайнерів, які виготовляють рекламу, або їх клієнтам. Але якщо ви купуєте рекламу, то 20% все ж таки доведеться заплатити. ПДВ нараховується на суму, яку виставили для оплати послуг з розміщення реклами, але не її виготовлення або налаштування.

Що із цим робити?

Нарахування ПДВ для електронних послуг є звичайною практикою в усьому світі. Проте, залишилося кілька шляхів для уникнення підвищення витрат. Ви можете змінити країну рекламного облікового запису під час створення. Ось список країн, які ще не запровадили подібні закони для Facebook https://datawrapper.dwcdn.net/5mrFd/23/. Також можна купувати кабінети з балансом та вести рекламу з них, проте це суттєво погіршить результат.

Однак це все може навести підозри і завжди є шанс отримати блокування кабінету за обхід правил, а також це порушує закон України. Найкращим виходом буде сплатити податок. Якщо ви ФОП або юрособа і вже сплачуєте ПДВ – це можна вказати у кабінеті та двічі платити не доведеться.

Google та Meta про податок

https://support.google.com/google-ads/answer/2375370?hl=ua

https://www.facebook.com/business/help/181379050784377

Rating / 5.


About the author - Карина Ким