За допомогою яких інструментів Google дізнається, яку рекламу показувати нам?
Щодня, вводячи нову інформацію в пошук Google, ми не замислюємося про багатовитратність пошукової системи. Насправді те, що ми називаємо "пошуковиком" - це величезна кількість дорогого "заліза" в комплекті з не менш цінними програмами. Наприклад, для підтримки системи Google у компанії працює близько 53 600 співробітників.
Грошові вливання Google отримує за допомогою реклами в Інтернеті. Завдяки підтримці рекламодавців, пошук залишається безкоштовним, і компанія розвиває свої сервіси (Карти, Gmail та інші).
З іншого боку, розміщуючи оголошення від рекламодавців, Google допомагає розвитку мільйонів веб-сайтів. За допомогою Google AdSense сайти можуть розміщувати на своїх майданчиках релевантні оголошення.
Анонімність у мережі Інтернет давно вже стала дуже умовною. Зокрема, для показу важливих саме для вас оголошень Google враховує:
- наші недавні запити
- інформацію про відвідувані веб-сайти
- інформацію Google-акаунту
- досвід попередньої взаємодії із рекламою.
Побачити свій портрет "очима Google" можна за посиланням: www.google.com/ads/preferences/
* Прим. Якщо говорити про мене, то результати досить близькі до істини. Особливо цікаво натиснути на вкладку “Змінити” у полі “Інтереси”, де дається докладний список:
Одним із критеріїв показу оголошення в Інтернеті є наша історія пошуку. Свою історію пошуку можна переглянути за посиланням - history.google.com
Як показує оголошення на основі веб-пошуку?
- Ми відвідуємо сайт певної тематики, наприклад, “Все про бісероплетіння”
- Цей сайт передає інформацію про відвідування Google. Після цього система зіставляє сайт із файлами cookie рекламних уподобань, які зберігаються у браузері.
- При пошуку з того ж браузера за тими ж ключовими словами, використаними для пошуку сайту "Все про бісероплетіння", вам будуть показані оголошення цієї або схожої тематики.
Крім самої системи Google, до ваших даних мають доступ різні програми та послуги. Переглянути все можна тут. security.google.com/settings/security/permissions.
Якщо ви власник пристрою на Android (а це більше мільярда щомісячних активних користувачів), історія ваших геопереміщень для Google теж не секрет: maps.google.com/locationhistory
І нарешті все дані та сервіси Google можна відключати та експортувати за посиланням: www.google.com/takeout
* Прим. Зокрема, ви можете відключити запам'ятовування історії ваших переміщень (що особисто мене турбувало).
Великий Google-брат слідкує за вами! Звичайно, в наш час розвитку технологій не варто будувати ілюзій щодо анонімності в Інтернеті. Але у монети завжди є дві сторони, одна з яких все ж таки хороша — розвиток сервісів і всієї мережі Інтернет в цілому.
А наскільки вас непокоїть обізнаність Google? Напишіть у коментарях!
Автор: Оксана Дудник