🇺🇦 Ми працюємо: ПН-ПТ: 09:00-18:00 (Київ) Telegram Viber WhatsApp
Київ / Одеса (Україна):+38-098-887-05-49
Реклама магазинів одягу

Реклама магазинів одягу

У наші дні успішне просування магазину одягу вимагає комплексного підходу. З урахуванням особливостей українського ринку, давайте розглянемо ключові моменти та інструменти реклами.

Наше агентство допомогло десяткам магазинів збільшити продажі завдяки правильно налаштованій рекламі. Ми аналізуємо тренди, вивчаємо конкурентів і створюємо унікальні стратегії для кожного клієнта.

У цій статті ми опишемо всі маркетингові канали залучення клієнтів для магазинів одягу, порівняємо їх між собою й оцінимо їхні переваги та недоліки для того, щоб вам було простіше визначитися, яку рекламу використовувати саме для вашого магазину одягу.

Зміст:

Таблиця-порівняння маркетингових каналів для магазину одягу в Україні

Будь ласка, пам'ятайте, що це дуже грубі оцінки і фактичні ціни можуть сильно відрізнятися залежно від безлічі факторів.

Маркетингові канали Плюси Мінуси Вартість залучення покупця (прибл.) Мінімальний бюджет для запуску (прибл.)
Пошукова реклама Google Цільова аудиторія, висока конверсія Залежність від ключових слів $1-20 $50+
Реклама Google Shopping Візуалізація товару, цільова аудиторія Потрібно налаштувати каталог $1-15 $100+
Медійна реклама Гугл Велике охоплення, брендування Менша конверсія порівняно з пошуковою рекламою $5-25 $100+
Відеореклама YouTube Візуальний вплив, велике охоплення Вартість виробництва відео $5-30 $500+
Реклама Інстаграм Цільова аудиторія, візуалізація Висока конкуренція $2-15 $50+
Реклама Фейсбук Гнучке налаштування, цільова аудиторія Зниження популярності серед молоді $3-20 $50+
Реклама ТікТок Доступ до молодої аудиторії, віральний контент Нетривала увага $5-25 $100+
SEO-просування Довгостроковий ефект, безкоштовний трафік Потребує часу та ресурсів $10-200 (довгостроково) $500+
Google карти Локальна видимість, відгуки Обмеженість до локальних клієнтів $2-10 Безкоштовно (але оптимізація може коштувати)
Зовнішня реклама Візуальний вплив, локальне охоплення Одноразовий платіж, дороге обслуговування $50-500 $1000+
ТВ-реклама Велике охоплення, візуальний вплив Висока вартість, складність вимірювання ROI $20-200 $5000+
Прайс-агрегатори Порівняння цін, додатковий трафік Комісія $1-10 $100+
Маркетплейси Готова аудиторія, доп. канал продажів Комісії, конкуренція всередині платформи $1-20 $100+
E-mail розсилки Персоналізація, низька вартість Потрібна база адрес, ризик стати спамом $1-5 $50+ (без урахування вартості бази)
SMS-розсилки Високий відсоток прочитання, швидка взаємодія Обмеженість довжини повідомлення, ризик негативної реакції $2-10 $50+

Контекстна реклама одягу в Google (PPC)

Контекстна реклама в Google, відома як Pay-Per-Click (PPC), - це спосіб реклами, що дає змогу брендам швидко і цілеспрямовано досягти верхніх позицій у результатах пошуку. Цей метод реклами заснований на принципі оплати за клік за рекламним оголошенням. Розглянемо детальніше особливості та переваги цього інструменту:

Приклад пошукової реклами одягу в Гугл

Для ефективного використання контекстної реклами важливо проводити регулярну оптимізацію рекламних кампаній, а також аналізувати поведінку користувачів на сайті після переходу за рекламою. Тільки інтегрований підхід дасть змогу досягти максимальної віддачі від вкладених коштів.

Торгова реклама одягу Google Shopping

Окремий підвид Гугл реклами - це Google Shopping - це сервіс Google, що надає можливість торговим компаніям розміщувати свої товари прямо в результатах пошуку. Для магазинів одягу це особливо цінний інструмент, що дає змогу покупцям одразу побачити зображення, ціни та назву товару, не заходячи на сайт продавця.

Приклад торгової реклами (Google Shopping)

Переваги Google Shopping для магазинів одягу:

 1. Висока видимість: Товари з Google Shopping відображаються у верхній частині результату пошуку, що забезпечує високу видимість.
 2. Візуальний формат: На відміну від текстових оголошень, Google Shopping дає змогу показати зображення товару, що особливо важливо для магазинів одягу.
 3. Цільова аудиторіяПокази товарів активуються запитами, які вже свідчать про намір здійснити покупку, що збільшує шанси на конверсію.
 4. Прозорий контроль бюджету: Оплата відбувається тільки за реальні кліки за вашими товарами.
 5. Порівняння цін: Покупці можуть одразу порівняти вашу пропозицію з пропозиціями конкурентів, що стимулює робити більш вигідні та привабливі пропозиції.
 6. Збільшення трафікуGoogle Shopping може значно збільшити трафік на ваш сайт, залучаючи зацікавлених покупців.

Медійна, банерна реклама одягу в контекстно-медійній мережі Гугл

 • Як це працюєРекламодавець створює банерні або текстові оголошення, які будуть показуватися на сайтах-партнерах Гугл залежно від інтересів користувачів або контенту сторінки.

Приклад банерної реклами Гугл

 • Переваги для магазинів одягу:
  • Таргетування за інтересами: Ви можете показувати рекламу тим, хто цікавиться модою або певним видом одягу.
  • Широке охоплення: Ваші оголошення можуть з'являтися на безлічі сайтів, блогах, новинних порталах, тематичних ресурсах.
  • Гнучкість форматів: Від простих текстових оголошень до креативних інтерактивних банерів.
  • Ремаркетинг: Можливість повторно взаємодіяти з користувачами, які вже відвідували ваш сайт.

Реклама одягу на YouTube

 • Як це працює: Рекламодавці можуть розміщувати короткі ролики перед основним контентом (пре-роли) або в процесі його перегляду (мід-роли). Також є формати, які користувачі можуть пропустити після певної тривалості (TrueView).

 • Переваги для магазинів одягу:
  • Візуальний контент: Одяг і мода - це насамперед візуальні категорії, а відео дає змогу максимально ефективно донести інформацію до покупця.
  • Цільова аудиторіяТаргетування за інтересами, віком, статтю, географією та переглянутим контентом.
  • Взаємодія з глядачемКрім основного ролика, можна використовувати інтерактивні елементи, наприклад, кнопки з переходом на сайт.
  • Аналітика: Детальна статистика показів, кліків і взаємодій з рекламою.

SMM реклама одягу в соціальних мережах. Таргетована реклама.

Соціальні мережі стали важливим інструментом для просування та реклами різних товарів, включно з одягом. Одним з найбільш ефективних способів досягнення цільової аудиторії є таргетована реклама.

Таргетована реклама одягу в Інстаграм

 • Як це працює:
  • Рекламодавці можуть створювати спонсоровані публікації або сторіс, які відображатимуться у цільової аудиторії, ґрунтуючись на їхніх інтересах, демографії та поведінці.
 • Переваги:
  • Візуальний фокус: Інстаграм - це платформа, заснована на зображеннях, що робить її ідеальною для реклами моди та одягу.
  • Точне таргетування: Ви можете націлити рекламу на певну вікову групу, стать, інтереси, географічне розташування і навіть поведінку.
  • Широке охоплення: Інстаграм має мільйони активних користувачів щодня.
  • Формати реклами: Сторіс, публікації у стрічці, IGTV, шопінг-теги тощо.

Таргетована реклама одягу у Фейсбук

 • Як це працюєФейсбук надає можливість створювати рекламні кампанії, які відображаються в новинній стрічці, у правій колонці або навіть у Messenger.
 • Переваги:
  • Гнучкість форматів: Від відео та зображень до слайд-шоу і каруселей.
  • ТаргетуванняФейсбук має одну з найрозвиненіших систем таргетування, даючи змогу націлюватися на дуже конкретні сегменти аудиторії.
  • Піксель ФейсбукЗа допомогою цього інструменту можна відстежувати дії користувачів після переходу на ваш сайт і оптимізувати рекламні кампанії.
  • Взаємодія з аудиторією: Фейсбук надає інструменти для комунікації з вашою аудиторією, збору відгуків і відповідей на запитання.

Таргетована реклама одягу в ТікТок

TikTok швидко став одним із найпопулярніших застосунків для створення та перегляду коротких відеороликів. Його основна аудиторія - це молодь віком від 16 до 30 років, що робить платформу привабливою для брендів одягу, орієнтованих на цю демографічну групу.

 • Як це працює:
  • ВідеороликиРеклама на TikTok заснована переважно на коротких, креативних і кумедних відеороликах. Це може бути все, починаючи від презентації нової колекції до участі в популярних челенджах.
  • ТаргетуванняTikTok надає різні опції таргетування, включно з віком, статтю, геолокацією, інтересами та багато іншого.
  • Рекламні форматиУ TikTok доступні різні формати реклами, як-от інтегровані відеоролики, брендовані ефекти, TopView (реклама, що відображається під час першого запуску застосунку) та інші.
 • Переваги:
  • Величезна популярність серед молоді: Якщо ваша цільова аудиторія - молоді люди, TikTok - це одне з найкращих місць для реклами.
  • Віральність: З правильним підходом ваше рекламне відео може стати вірусним і досягти мільйонів переглядів.
  • Брендовані челенджі: Створюючи свої унікальні челенджі, ви можете активізувати аудиторію і стимулювати її до участі, що допоможе збільшити охоплення і впізнаваність бренду.
  • Креативність: TikTok надає унікальну платформу для демонстрації креативності вашого бренду та взаємодії з аудиторією на новому рівні.

SEO-просування та оптимізація сайту одягу

SEO-оптимізація для сайту магазину одягу - це комплекс заходів, спрямованих на підвищення його видимості в результатах пошукових систем (Гугл, Бінг ітд). Від правильної оптимізації залежить, наскільки швидко й ефективно сайт залучатиме потенційних покупців.

SEO-оптимізація - це довгострокова інвестиція у ваш бізнес. Правильне просування сайту магазину одягу в пошукових системах може значно збільшити охоплення цільової аудиторії та призвести до зростання продажів. Однак необхідно пам'ятати, що результати SEO не з'являються миттєво, і вимагають постійного моніторингу та адаптації до мінливих вимог пошукових систем.

Приклад успішного SEO просування за запитом "весільна сукня київ"

Основні моменти SEO-оптимізації для сайту одягу:

 1. Аналіз ключових слівПідбір релевантних ключових слів, пов'язаних з одягом, модними трендами, брендами тощо, щоб залучати на сайт цільову аудиторію.
 2. Оптимізація контентуСтворення якісного та унікального контенту на основі обраних ключових слів. Це включає в себе якісні описи товарів, інформативні статті в блозі, оптимізацію мета-тегів (title, description) і атрибутів зображень.
 3. Оптимізація технічних параметрів: Поліпшення швидкості завантаження сайту, адаптивність під мобільні пристрої, наявність XML-карти сайту, правильне використання тегів (H1, H2, alt для зображень).
 4. Внутрішня перелінковка: Створення логічних зв'язків між сторінками сайту, що допомагає розподілити вагу сторінок і поліпшити користувацький досвід.
 5. Отримання якісних зворотних посиланьРобота з партнерами, блогерами, публікація статей на тематичних майданчиках для отримання на ваш сайт якісних посилань.
 6. Локальне SEO: Особливо важливо для фізичних магазинів одягу. Оптимізація профілю в Google My Business, робота з відгуками клієнтів, локальна перелінковка.
 7. Аналіз і моніторинг: Регулярний моніторинг позицій сайту, аналіз поведінки відвідувачів і коригування стратегії просування відповідно до отриманих даних.

Просування одягу на Онлайн-картах і місцевих каталогах

Для багатьох споживачів початок пошуку товарів і послуг починається з локального пошуку. Зокрема, під час вибору одягу люди шукають найближчі магазини та бутіки. Просування в онлайн-картах і місцевих каталогах допомагає збільшити видимість вашого магазину одягу і залучити локальних покупців.

Який вигляд мають карти Гугл за запитом: "жіноча білизна Київ"

Який вигляд мають карти Гугл за запитом: "жіноча білизна Київ"

Переваги просування в онлайн-картах:

 1. Локальна видимість: Дозволяє вам залучати покупців, які перебувають поблизу.
 2. Додаткова інформаціяКрім адреси, можна надати години роботи, фотографії магазину і товарів, відгуки клієнтів та інше.
 3. Прямий контакт: Покупці можуть одразу ж зв'язатися з вами, клікнувши на номер телефону або написати в месенджер.

Як просувати одяг на Онлайн-картах:

 1. Реєстрація на Google My Business: Це дасть змогу вашому магазину з'явитися на Google Maps. Заповніть усі необхідні поля, додайте фотографії та регулярно оновлюйте інформацію.
 2. Використання інших платформ: Не обмежуйтеся тільки Google. Залежно від регіону та аудиторії, розгляньте інші платформи, такі як Яндекс.Карти, 2ГИС та інші локальні сервіси.
 3. Відгуки клієнтів: Заохочуйте клієнтів залишати відгуки про ваш магазин. Позитивні відгуки посилюють довіру потенційних покупців.

Зовнішня реклама магазину одягу

Зовнішня реклама є одним із класичних і водночас актуальних методів привернення уваги потенційних покупців. Особливо в таких великих містах, як Київ, зовнішня реклама відіграє ключову роль у формуванні образу магазину і стимулюванні інтересу до продукції.

Основні типи зовнішньої реклами:

 1. Білборди: Ці великі рекламні щити розташовуються біля доріг і на фасадах будівель. Вони забезпечують максимальне покриття і впізнаваність бренду.
 2. Світлові короби: Використовуються на фасадах магазинів, у торгових центрах і на вулицях. Помітні навіть уночі.
 3. Банери та плакати: Можуть розташовуватися на будівельних риштуваннях, парканах і фасадах.
 4. Транспортна рекламаРозміщення на автобусах, тролейбусах і таксі.

Переваги зовнішньої реклами:

 • Велике охоплення: Щодня тисячі людей рухаються вулицями Києва, що забезпечує високу прохідність і впізнаваність реклами.
 • Довгостроковий ефект: Правильно вибране місце для реклами та якісний дизайн можуть служити вашому бренду місяцями і навіть роками.
 • Візуальний стимул: Яскрава, креативна реклама одягу може стимулювати прямі покупки.

Особливості зовнішньої реклами в Києві та Україні:

 • Сезонність: На Україні взимку короткий світловий день, тому світлова реклама стає більш актуальною. Влітку можна робити акцент на яскравих рекламних кампаніях з літніми колекціями.
 • Правила розміщення: У Києві та інших містах України діють правила розміщення зовнішньої реклами, тому перед запуском кампанії потрібно дізнатися всі нюанси на місцевому рівні.
 • КонкуренціяКиїв - це місто з високою конкурентною активністю, тому дизайн і місце розташування реклами мають бути особливо продуманими.

Реклама одягу на телебаченні

Телебачення залишається одним із найпотужніших джерел реклами в Україні. Незважаючи на зростаючу популярність інтернету та цифрових платформ, телереклама продовжує бути важливим інструментом для багатьох брендів, включно з тими, які працюють у секторі одягу.

Переваги телереклами:

 • Масове охоплення: Телебачення дає змогу досягти величезної аудиторії в короткі терміни.
 • Емоційний вплив: Відеоролики з можливістю демонстрації продукту, акцентування на його особливостях і створення історій здатні глибоко впливати на емоції глядачів.
 • Довіра: Багато споживачів досі сприймають телевізійну рекламу як більш надійне джерело інформації про продукт.

Особливості реклами одягу на телебаченні в Україні:

 • Цільова аудиторія: Телереклама особливо ефективна для старших поколінь, які проводять більше часу за переглядом телепередач і менш активно використовують інтернет.
 • Сезонні кампанії: Рекламні кампанії одягу часто прив'язані до сезонів - літні або зимові колекції, святкові розпродажі тощо.

Ціни на телерекламу в Україні:

Ціни на розміщення реклами на телебаченні в Україні можуть сильно варіюватися залежно від:

 • Телеканалу: Національні канали, як-от 1+1, ICTV або Inter, коштуватимуть значно дорожче порівняно з регіональними або нішевими каналами.
 • Час добиПримetime (вечірній час) - найдорожче, оскільки в цей час максимальна аудиторія.
 • Тривалість роликаЗазвичай ціна вказується за 30 секунд ролика, але можливі варіанти і коротше, і довше.
 • Частота показів: Скільки разів ролик транслюватиметься протягом дня або тижня.

На 2021 рік середня вартість 30-секундного ролика на національних телеканалах у примetime могла варіюватися від 50 000 до 300 000 гривень і вище, залежно від популярності каналу та конкретного часового слота. Однак це тільки наближені цифри, і вони можуть змінюватися.

Прайс-агрегатори для одягу та маркетплейси

Під час продажу одягу онлайн важливо використовувати різні платформи для досягнення максимальної аудиторії. Прайс-агрегатори та маркетплейси надають чудову можливість для цього.

Під час продажу одягу онлайн в Україні варто розглянути можливість розміщення своїх товарів на прайс-агрегаторах і маркетплейсах. Ці платформи можуть допомогти збільшити охоплення, залучити нових клієнтів і підвищити продажі. Однак важливо ретельно аналізувати вартість розміщення, умови співпраці та потенційну віддачу від інвестицій.

Прайс-агрегатори:

Прайс-агрегатори - це веб-сайти, які збирають інформацію про товари з різних інтернет-магазинів, надаючи користувачам можливість порівнювати ціни та обирати найкращі пропозиції.

Приклади прайс-агрегаторів:

 • Гаряча лінія
 • Price.ua

Переваги прайс-агрегаторів:

 • Охоплення: Дають змогу досягти великої аудиторії, яка активно шукає товари онлайн.
 • Конверсія: Користувачі, які переходять із прайс-агрегаторів, зазвичай уже налаштовані на покупку, що може збільшувати конверсію.
 • Порівняння цін: Магазини отримують можливість конкурувати не тільки за рахунок якості товарів, а й пропозиції кращих цін.

Маркетплейси:

Маркетплейси - це торгові майданчики, де різні продавці можуть пропонувати свої товари. Покупці, своєю чергою, можуть переглядати асортимент, порівнювати товари та робити покупки.

Приклади маркетплейсів:

 • Rozetka.ua
 • Prom.ua
 • Epicentr.ua

Переваги маркетплейсів:

 • Масштаб: Маркетплейси надають доступ до величезної аудиторії.
 • Довіра: Великі маркетплейси часто користуються великою довірою у покупців, що може стимулювати продажі.
 • Логістика та обробка замовлень: Деякі маркетплейси надають послуги з логістики та обробки замовлень, спрощуючи цей процес для продавців.

E-mail та SMS-розсилка для магазинів одягу

І E-mail, і SMS-розсилка мають свої переваги і можуть бути ефективними інструментами маркетингу для магазинів одягу. Важливо знаходити баланс, адаптувати стратегію під свою цільову аудиторію та враховувати вподобання своїх клієнтів.

E-mail розсилка для магазинів одягу:

Для чого використовувати:

 • Акції, розпродажі та спеціальні пропозиції.
 • Інформування про нові колекції або товари.
 • Розсилка корисного контенту: статті про модні тренди, поради щодо догляду за одягом тощо.
 • Подяка за покупку і пропозиції знижок на наступне замовлення.

Переваги:

 • Цільова аудиторія: розсилка йде тим, хто вже виявив інтерес до магазину.
 • Можливість сегментації: різні листи для нових клієнтів, постійних покупців, тих, хто давно не робив замовлення тощо.
 • Багатоформатність: можна використовувати текст, зображення, гіфки, відео.

Недоліки:

 • Спам-фільтри можуть блокувати листи.
 • Можливе негативне сприйняття при надмірній розсилці.
 • Необхідність постійного оновлення бази даних.

SMS-розсилка для магазинів одягу:

Для чого використовувати:

 • Повідомлення про статус замовлення.
 • Нагадування про знижки або акції, які закінчуються.
 • Привітання зі святами з пропозицією спеціальної знижки.

Переваги:

 • Висока доставленість: СМС найчастіше читаються.
 • Миттєве повідомлення: покупець побачить повідомлення в реальному часі.
 • Особистий підхід: СМС сприймаються як більш особисте звернення.

Недоліки:

 • Обмежена кількість символів.
 • Сприйняття як настирливої реклами при частій розсилці.
 • Вартість: СМС-розсилка може бути дорожчою порівняно з електронною поштою.

Скільки коштує реклама магазину одягу в інтернеті?

Залежить від обраної платформи, стратегії та тривалості кампанії, але важливіше ROI - повернення інвестицій.

Додаткові способи залучення клієнтів у магазин одягу

Залучення клієнтів - це не просто рекламні кампанії та акції, а й глибоке розуміння потреб цільової аудиторії. Розглянемо детальніше ключові методи:

 1. Акції та знижки: Це привабливі пропозиції, які допоможуть стимулювати покупки. Сезонні розпродажі, акції на честь свят або спеціальні пропозиції для нових клієнтів - все це може підвищити інтерес до вашого магазину і призвести до зростання продажів.
 2. Програми лояльностіПочніть із програми бонусів або кешбеку. Постійним клієнтам можна пропонувати ексклюзивні знижки, запрошення на закриті розпродажі або бонуси за залучення друзів.
 3. Унікальні пропозиціїЯкщо ваш магазин пропонує ексклюзивні товари або бренди, які не можна знайти в інших магазинах, це вже є унікальною пропозицією. Також можна створити лімітовані колекції або спеціальні пропозиції у співпраці з відомими дизайнерами.
 4. Подарунки під час купівліЦе може бути невеликий аксесуар, знижка на наступну покупку або навіть безкоштовна доставка. Такі дрібниці роблять процес покупки приємнішим і стимулюють клієнтів повертатися.
 5. Персоналізація пропозиції: Використовуючи дані про покупки та вподобання клієнта, можна пропонувати йому товари, які йому дійсно підійдуть. Електронні листи з персональними рекомендаціями або пропозиціями можуть бути дуже ефективними.
 6. Організація заходів: Модні покази, майстер-класи зі стилю, зустрічі з дизайнерами - такі заходи не тільки привертають увагу, а й дають змогу клієнтам по-новому поглянути на ваш магазин.
 7. Відгуки та рекомендації: Позитивні відгуки задоволених клієнтів можуть слугувати чудовою рекламою. Пропонуйте знижки або бонуси за відгуки, щоб стимулювати клієнтів ділитися своїм досвідом.
 8. Зручність покупки: Зручне розташування магазину, години роботи, наявність парковки, доброзичливий персонал - усе це важливі аспекти, які підвищують лояльність клієнтів.

Залучення клієнтів - це постійна робота, що вимагає творчого підходу, аналізу та коригування стратегії відповідно до мінливих трендів і вподобань аудиторії.

Висновок

Для успішного просування магазину одягу в Україні необхідно поєднувати різні методи і стежити за результатами, коригуючи стратегію відповідно до мінливих трендів ринку.


Про автора - Вадим Стеблінський

Українська